O Mnie

Czym jest fotografia?

Dla wielu jest ona sposobem zarabiania pieniędzy. Kojarzy się to z piątkiem, który w języku japońskim oznacza dzień złota, pieniądza.

Dla innych fotografia jest czymś więcej. Wielu nie robi zdjęć dla pieniędzy. Oni nie sprzedają swych prawdziwych uczuć i życiowych prawd. Nie sprzedają swoich zdjęć do gazet i czasopism.

Nie uważam, żeby były to gorsze fotografie.

Ludzie chcą ukazać własne wnętrze, uczucia i emocje na zdjęciach Rysujemy zdjęciem obraz naszych pragnień Pomaga nam w tym światło. Gdyby nie było światła, nie zrobilibyśmy żadnego zdjęcia. To światło jest jak wewnętrzna energia naszego życia. Gdyby ta energia nie istniała, nie moglibyśmy kochać innych ludzi.

Medytacja jest światłem w codziennym życiu. Pomaga i daje siły do robienia zdjęć. Emocje to nasza energia. Z tą energią możemy rysować światłem- stworzyć zdjęcie. Robienie zdjęć to następny etap medytacji.

Zapraszam do obejrzenia mojej galerii zdjęć. Jest ona opowieścią o naszym tygodniu życia od poniedziałku do niedzieli.

Zdjęcia powstały podczas sesji stowarzyszenia Wschodnich Projektów Fotograficznych oraz podczas wypraw prywatnych.

Obecnie jestem uczestnikiem Akademii Odkryć Fotograficznych działającej w Lublinie. Jestem też członkiem grupy FOTOGRAM działającej w Siedlcach przy Miejskim Ośrodku Kultury. Jestem amatorką. Na zdjęciach nie zarabiam. Wierzę jednak, że jest kilka osób, które rozumieją i kochają istotę fotografii, podobnie jak ja.

Kłaniam się wszystkim jak małe wschodzące słońce. To słońce pozwala nam widzieć narysowany światłem świat.

Cieszmy się światłem.

Z pozdrowieniami,

Dorota Pogorzelska